איך לחתור נכון

איך לשמור על הסאפ בקו ישר

לימוד סאפ יכול להיות עקומת למידה תלולה וגם רטובה! אבל ברגע שלמדת לשלוט ביציבה זה אתה יכול להתחיל ללמוד טכניקות חתירה ולהתחיל לנצל את המים הפתוחים שמחכים לך. חותרים מתחילים רבים נאבקים לשמור על חתירה בקו ישר, מה שמאלץ אותם להחליף צדדי חתירה לעתים קרובות יותר ומוביל לעייפות ותסכול די בקלות. לימוד טכניקת החתירה הנכונה יכולה להפחית את מספר חתירות הצד שעליכם לעשות על מנת לשמור על סאפ ישר, ולהגביר את יכולתכם לחתור זמן רב יותר ומהיר יותר.

באופן אידיאלי, תרצה לתרגל את החתירה שלך במים רגועים ושטוחים, הרחק מרוחות שיכולות לדחוף אותך מסביב. ודא שכף הרגל שלך ממוקמת היטב על ​​הפד כשהרגליים שלך מרווחות באופן שווה סביב מרכז הסאפ.

התחל את התנועה על ידי הנחת כף המשוט קרוב ככל האפשר לסאפ עם זרוע מושטת. שים לב שהידיים שלך ישרות, כך שהמשוט יהיה בקו ישר מהיד העליונה שלך ושתי הידיים מונחות אחת מתחת לשנייה לאורך המשוט. הכנס את כף המשוט עמוק לתוך המים עד שרוב הכף מכוסה. נסה למקם את החזה שלך הרחק מהמשוט כדי להתחיל בחתירה, ודרך משיכת המשוט החזה שלך יסתובב אחורה למצב קדמי. זכור לשמור על שרירי הבטן שלך אסופים, על הגב ישר, ואת הברכיים רכות לאורך כל הפעולה. כאשר אתה מושך את המשוט אחורה אליך, הקפד לשמור את המשוט בקו אחד עם קצה הסאפ, וקרוב ככל האפשר. סובב את הגוף לאחור כדי לשחרר את המשוט מהמים כאשר ציר הסיבוב בקו הירכיים שלך. רוב הכוח אובד בזמן שהמשוט מגיע לירך שלך, אז בשביל לחתור יעיל, הקפד לשחרר את התנועה כשהיא בקו הירכיים שלך. אתה גם נותן לסאפ יותר הזדמנות להסתובב ברגע שהמשוט עבר אותך.

ייתכן גם שתמצא שימושי להתמקד במקום שבו אתה רוצה להגיע. בחר נקודת מוקד באופק ותשאיר את עיניך על היעד, הגוף והסאפ שלך ילכו בעקבותיו.